Бажаючи купити золотий ланцюжок, браслет, підвіску, ми навіть не замислюємося, скільки складний шлях проходить заготовка до її надходження на прилавок магазину. Тривимірний малюнок майбутнього виробу дозволяє побачити свій твір з усіх боків до його виготовлення.
Ми бачимо будь-який предмет не в плоскому, а в об'ємному зображенні, тому оцінюючи якусь річ, перевіримо її з усіх боків. Ювелірні прикраси повинні бути досконалими, без візуальних вад і невідповідностей. Критично оглядаючи своє задумане творіння, майстер перевіряє, наскільки точно реалізована ідея, чи є відповідність ліній в загальній формі, яким слід вибрати камінь і як його розмістити, щоб виключити банальність.
Ювелір-модельєр на великій фабриці працює в парі з художником. Якщо ж майстер працює на самоті, йому доводиться поєднувати навички конструктора і комп'ютерного дизайнера, відмінно знати ювелірне виробництво і орієнтуватися в маркетингових напрямках при реалізації.
Ми приходимо в салон, відвідуємо інтернет-магазин, щоб купити золоту каблучку, браслет, ланцюжок, але навіть не підозрюємо, скільки інтелектуального і фізичного праці вкладено в кожну продавану річ.
Переваги 3D-ескізів
1. Безліч програм дозволяє знайти такі ракурси, в яких модель постане очам автора у всьому своєму пишноті або недосконалість.
2. Фахівцю легше працювати, бачачи на екрані комп'ютера вносяться зміни, ніж створювати нові варіанти в мозку. Він може експериментувати з кольором, конфігурацією, декоративним наповненням і розуміти, що вийде в кожному конкретному випадку. Це знижує відсоток грошових втрат при виготовленні пілотного зразка, зменшує кількість переробок, адже автор відразу бачить результат від внесених в ескіз змін.
3. Комп'ютерні програми дозволяють якісно працювати з індивідуальними замовленнями, коли клієнти хочуть отримати щось особливе.
4. Накладення на комп'ютерну версію прикраси ескізу сприяє точному відтворенню задумки художника. Якщо потрібно вдосконалити модель, це робиться за допомогою багатокутників і окремих ліній. Робиться підбір товщини металу, вибір каменів і вибирається оптимальний спосіб їх розподілу по виробу.
5. Комп'ютерна модель трансформується в восковий екземпляр вироби. Спеціальний принтер виготовляє прототип майбутнього прикраси, нарощуючи шари для досягнення необхідних розмірів і форм. Після її кінцевого удосконалення формується своєрідний макет в оригінальному розмірі. Потім виріб йде на виливок, що дозволяє нам надалі купити золоті сережки та інші прикраси з ювелірної карти.
Варіанти використання 3D-моделювання
Ми розглянули, як створюється нова продукція. Однак просторове моделювання застосовують і в інших цілях. Наприклад, потрібно відновити старовинну фамільну річ, яка постраждала від часу або зробити її, маючи під рукою лише фотографію.
Роблячи індивідуальне замовлення, клієнт зможе ювеліра більш точно викласти художню ідею, а комп'ютерні можливості допоможуть з найменшої точністю добитися хорошого результату.
3D-моделювання сприяє досягненню взаєморозуміння із замовниками, які замовляють набори виробів або формують нові каталоги для своїх магазинів.